Fabrika, depo, ambar ve benzeri tesislerinizde yükleme ve boşaltma işlemini kolay, pratik ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan sistemler, Rampa Sistemleridir. Yükleme rampaları araç ve depo arasında kalan boşluğu kapatarak güvenlik ve zaman tasarrufu adına işinizi kolaylaştırır. Yükleme rampası, seviye ayarlama özellikleri ile sirkülasyonun yüksek olduğu tesislerin yükleme-boşaltma alanlarında, farklı yükseklikteki araçlar ile zemin arasında oluşabilecek yükseklik farklarını ortadan kaldırır. Yükleme için kullandığınız aracın yükleme yapılacak bölgeye rahat girmesini sağlayarak güvenli bir çalışma yapmanıza neden olur. Yükleme rampalarında, kontrol üniteleri yardımıyla rampa yüzeyinin, indirme veya kaldırma hareketi, dudakların uzanma-kısalma veya salınım hareketi istenen şekilde yönetilir. Depolarda araç rampasının amaca uygun tasarımı operasyon sürecini hızlandırmakta, maliyetleri azaltmakta, emniyet ve güvenliği artırmaktadır. Çeşitli model ve ebatlarda üretilen Rampa Sistemleri istek ve ihtiyaca uygun yapıda 4 farklı çeşitte üretilir.

 

- Manuel Rampalar

- Makaslı Rampalar

- Menteşe Dilli Rampalar

- Teleskobik Dilli Rampalar

 

MANUEL RAMPALAR

Ortalama taşıma kapasitesi 6000 kg olan, kayma önleyici yüzeye sahip, alüminyum veya çelik yüzeyden imal edilmiş, el ile kontrol edilerek istenilen yere götürülebilen Rampa sistemleridir. Manuel Rampaların dil kısmı çelikten yapılmıştır. Dilin şekli son derece düzdür ve yükleme kenarına arkadan bağlantı tasarımında herhangi bir çıkıntı bulunmaz bu da yapı ve kamyon yatağı arasında sorunsuz geçiş sağlar.  Manuel rampalarda ray üzerinde hareketli veya hidrolikli çalışma istenildiği zamanlar  farklı ürünler sunulmaktadır. Endüstriyel tesislerin yükleme yapılan alanlarında, esnek ve pratik bir çözüm gerektiren kullanım için tasarlanmış bir üründür. Basit kullanımı, Sabit yapı ve düşük ağırlığı, Hızlı montaj, basit ayarlama ve bakım kolaylığı ile Emniyetli kullanım sağlamaktadır. . Tesisiniz ile kamyon yatağı arasında bir köprü vazifesi gören manuel yükleme rampaları, kullanım kolaylığı ve sıfır enerji maliyeti sunar. Araç operatörleri için özel olarak geliştirilmiş, manuel yükleme rampaları bir gaz yayı ile donatılmıştır ve tek bir kişi tarafından kolaylıkla idare edilebilir. Ürün ayrıca en ağır yükleme işlemlerinin taleplerini ve tüm ergonomik gereklilikleri karşılar.

MAKASLI RAMPALAR

Çelik yüzeyden imal edilen makaslı rampalar kayma önleyici özelliğe sahiptir. Çelik imal olan dili sayesinde yükleme ve boşaltma yaparken pratik kullanım yapar. Rampa hareketlerini sağlayan silindir, destekleyici profil ayakları pratik kullanıma açık şekilde tasarlanmıştır. Makaslı rampalar, açık alanlarda yükleme yapılan, esnek ve pratik bir çözüm gerektiren endüstriyel tesisler için tasarlanmıştır. Yol ve araç arasındaki seviye farklılıklarını ortadan kaldırır. Makaslı platform rampalar makaslı yapısı sayesinde manuel olarak( kriko sistemi sayesinde) istenilen yüksekliğe ayarlanarak yükleme-boşaltma işlemini yapmanızı sağlamaktadır. Makaslı platform rampalar istenilen ölçüye ve detaya göre en uygun şekilde imal edilebilmektedir.

Aşırı yüklere karşı emniyet valfi ve İniş hızını ayarlamak için hız ayar valfi bulunan makaslı rampalar 24 V kumanda sistemi ile butonlu kumandaya uygun çalışacak biçimde tasarlanmıştır. Her türlü zemin ya da çukura montaj edilebilecek uygun bir yapıya sahip olması ve güçlü çelik konstrüksiyonu sayesinde kurulumu pratiktir. Kaliteli hidrolik silindirler ve Hortum patlamasında serbest düşmeye karşı hortum patlama valfi vardır. Makaslar arasında emniyet mesafesi bulunurken, Hareketli noktarlarda yağlamasız burçları ve Yağlama gerektirmeyen rulmanlı makaraları ile uzun yıllar güvenle kullanmanızı sağlar.

MENTEŞE DİLLİ RAMPALAR

Kullanımı çok pratik olan menteşe dilli rampalar tır, kamyon kasası ile yükleme alanı arasındaki seviye farkını ayarlayarak, forklift, transpalet gibi yükleme araçlarının tır ve kamyon kasasına rahat girmesini sağlar. Genel yükleme ve boşaltma alanları için pratik çözümler sunduğu için standart yükleme durumları için geliştirilmiştir. Yükleme zamanını önemli ölçüde kısaltarak, iş gücü kaybını azaltır. Menteşe dilli rampalarda hareketli dil sayesinde yükleme sırasında dil üzerindeki döküntüler, civatalar, vidalar vb. temizlenebilmektedir. Motorlu, hidrolik çalışma mekanizmasına sahip olan rampalar, Kamyon yatağı ve rampayı birleştirerek forkliftin doğrudan içine girip kolayca yükleme ve boşaltma yapmasını sağlayan dile sahiptir. Menteşe dilli rampalarda standart olarak dil uzunluğu 360mm-400 mm ve opsiyonel olarak da 500mm uzunlukta olabilmektedir.  Rampanın hareketini sağlayan silindir destekleyici profil ayakları ve kayma önleyici çelikten imal profili ile pratik ve kullanışlıdır.

Menteşe dilli rampalar kullanıldıkları alan içerisinde beton içine gömülerek montaj edildiği için asla yer kaplamazlar. Her model araca uygun şekilde tasarlanmış yüksek hareket aralığına sahiptir. Menteşeli Dilli Rampalar, elektro hidrolik açılma mekanizmasına ek olarak, mekanizmanın ucunda bulunan çelikten imal edilmiş bağlantı dili sayesinde araçla bina arasında kalan son bir kaç santimetre arasında köprü oluşturur. Rampa yükseltildiğinde ucunda bulunan birleşme dili önce dışarı sonra yavaşça aşağı doğru hareket eder ve tır kasası üzerine yavaşça oturur. Yükleme ya da boşaltma sonrasında, rampa bir buton aracılığıyla önce yeniden yükseltilir sonra da park pozisyonuna getirilir.

TELESKOPİK DİLLİ RAMPALAR

Karmaşık yükleme durumları için tasarlanmış olan Teleskopik dilli rampalar, yüklenen aracın tüm hacmini kullanmasına neden olacak şekilde, istenildiği pozisyonda durdurulabilen teleskopik dili sayesinde çok avantajlıdır. Teleskopik dilli rampalar yükleme makinelerinin tonaj kapasitesi kullanılacağı eğime göre değişiklik göstermektedir. Bu neden ile Teleskopik rampalar bu tür ihtiyaçlara cevap verebilen doğru çözümlerdir. Ne kadar zor ve karışık olursa olsun tüm yükleme işlemlerine uygun olan Teleskopik Dilli Rampalar, teleskopik birleşme dili sayesinde en çok kullanılan ve en esnek yükleme sistemlerinden biridir. Standart olarak rampanın altında bulunan hidrolik kaldırma motoru, duvara monte edilen kontrol panosu, motorlu, hidrolik çalışma sistemi, rampanın hareketini sağlayan silindir ve destekleyici profil ayaklara sahiptir.

Diğer rampalarla karşılaştırıldığında en büyük avantajı teleskopik bağlantı dilinin varlığıdır. Bu birleşme dili sayesinde yük, kamyon kasasında düzgün bir biçimde dağılmış olur. Güçlü ve çelik profilden imal edilen Teleskopik Dilli Rampalar; İstenilen pozisyonda durarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Hidrolik olarak araç yüksekliğine bağlı irtifa ayarlama ve kayma önleyici çelikten imal platform ve dil’e sahiptir. Teleskopik dilli rampalar 5 buton vasıtasıyla kumanda sistemi çalışmakta ve hidrolik üniteye komut vermektedir. Yüksek strok aralığı ile her yükseklikteki araç için yükleme ve boşaltma yapılabilmektedir. Karmaşık yükleme durumlarının en sık tercih edilen sistemi uygun ve pratik kullanımı ile kolaylık sağlayan Teleskopik dilli rampalardır. Karmaşık yükleme durumlarında en sık tercih edilen rampa sistemi teleskobik rampalardır. En büyük avantajı, yüklenen aracın tüm hacminin kullanılmasına yardımcı olacak şekilde istenildiği pozisyonda durabilen teleskobik dilidir. Standart olarak dil uzunluğu 500 mm’ dir opsiyonel olarak 1000 mm uzunlukta olabilmektedir. Yükleme zamanını dramatik biçimde kısaltarak iş gücü kaybını azaltıp, emniyeti arttırdığı için en çok tercih edilen rampa sistemlerinin başında gelmektedir.

Rampa ve körük sistemlerimiz CE ve TSE belgelidir. Rampa ve körük sistemleri hakkında detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizi arayabilir ya da rampa ve körük sistemleri için hazırlanmış pdf dokümanımızı incelebilirsiniz.


BAZI MAKALELER

16 Ağustos 2016
Otomatik endüstriyel kapılar hakkında genel bilgiler

Otomatik endüstriyel kapı nedir? Endüstriyel kapı seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

10.09.2016
OTOMATİK KAPILARDA SERVİS HİZMETLERİ

SERVİS TALEBİ, SERVİS EKİBİ GELMEDEN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

30 Temmuz 2016
Otomatik kepenk nasıl çalışır?

Otomatik kepenk sistemleri çalışma prensipleri, otomatik kepenk nasıl çalışır?

03 Ağustos 2016
GARAJ KAPISI ANKARA

Garaj Kapıları Nasıl Çalışır,nerede Kullanılır,bizlere Avantaj Sağlar Mı ?

06 Ağustos 2016
Otomatik Fotoselli Kapılar

Otomatik Fotoselli Kapılar Nedir? Otomatik Fotoselli Kapı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir? Montajdan Kaynaklı Hatalar Nelerdir?

08 Ağustos 2016
Otomatik kepenk sistemlerinin arıza durumları

Otomatik kepenk sistemlerinin arıza durumları ve yapılması gerekenler

10 Ağustos 2016
Endüstriyel Kapı Ankara | Seksiyonel Kapı Ankara | Fabrika Kapısı Ankara

FABRİKA KAPISI NASIL ÇALIŞIR? MONTAJI NASIL YAPILIR?